Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.12.2008, Brno - Alphaville + Petr Muk

1. 1. 2009

  

Synthpopová německá legenda Alphaville vystoupila 19. prosince 2008 v brněnské hale Rondo. Kapela s hity jako Forever Young, Sounds Like a Melody či Big in Japan, která byla populární zejména v 80. letech. Předskokanem v moravské metropoli byl Petr Muk a jeho Band. Nechyběla ani speciální světelná a laserová show.

  

Alphaville vznikli v roce 1982 v tehdejším západním Berlíně. Zakládající členové Marian Gold, Bernhard Lloyd a Frank Mertens původně experimentovali s jevištním projevem, od roku 1984 se přiklonili k popu. Od klávesového zvuku se na desce "Prostitute" v polovině 90. let posunuli do rockovější polohy. Před natáčením posledního studiového alba "Salvation" v roce 1997 opustil skupinu klávesista Ricky Echolette. Původní jméno kapely bylo Forever Young, což je zároveň název jednoho z jejích největších hitů.

   

Skupina vydala několik výběrů, například živé album "Stark Naked and Absolutely Live" v roce 2000, a po několikaleté pauze začala znovu koncertovat. V současné době podle svých internetových stránek připravuje nové nahrávky a vystupuje ve složení Marian Gold, Martin Lister, David Goodes a Mattes Leon. Kapela čas od času koncertuje také v Česku. V loňském roce Alphaville vyprodali pražský Velký sál paláce Žofín, letos přihlíželo jejich vystoupení na festivalu Beskydy Sound téměř 6000 lidí.

   

Alphaville dokončují nové studiové album "Catching Rays On Giant", které by mělo spatřit světlo světa na jaře příštího roku. Kapela jej v Londýně nahrála s kanadským producentem Sebastianem Komorem. Po vydání alba Alphaville vyrazí na světové turné.

      

 

 

Předskokanem byl Petr Muk a jeho Band v novém složení a zazněly tyto skladby:

Až jednou, Neusínej, Stoupám ti do hlavy, Ty a já, Teď zastav čas, Lék světu, Tančíš sama, Prázdná ulice, Láska, ta nebezpečná věc, Sny zůstanou, Když někoho máš, Zrcadlo, Ráchel, Bon soir, mademoiselle Paris.

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář