Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Muk - Znovu v blázinci?

3. 2. 2009

Vypadá to, že produkce muzikálu Mona Lisa  v pražském Divadle Broadway bude muset řešit další komplikace! Petr Muk, který by měl na jevišti ztělesnit samotného Leonarda, možná znovu propadl do nebezpečných depresivních stavů! 

Premiéra by měla být už za měsíc. Sotva se  vyřešily (?!) problémy s Ivetou Bartošovou, už je tu další jobovka. Jeden z našich nejtalentovanějších zpěváků, Petr Muk (43) onemocněl!  Producent Oldřich Lichtenberg má sice  Petrovu neschopenku, na které je uvedeno chřipkové onemocnění, ale v kuloárech divadla se šušká o tom, že zpěvák se opět potýká se svým duševním onemocněním. Podle časopisu Rytmus života byl dokonce hospitalizován na 3. psychiatrickém oddělení nemocnice na Karlově náměstí.

Petr Muk přitom ještě před nedávnem sršel energií. Na silvestrovském koncertě na Václavském náměstí jeho výkon čněl vysoko nad ostatními! Bohužel duševní choroba, kterou trpí, je velice záludná. Útočí rychle a tvrdě. Paradoxem je, že Petr Muk právě díky předstírání maniodepresivity unikl vojenské službě.

"Studoval jsem to už od čtrnácti let, protože jsem chtěl modrou knížku. Ještě jsem vůbec netušil, že ta nemoc u mě někdy propukne." svěřil se deníku MF Dnes. "Studoval jsem psychiatrická skripta, ale pořád jsem se nemohl dostat k té správné diagnóze. Pak jsem už chodil za doktorem Höschlem do Bohnic, který mi radil, co mám říkat doktorovi - jako že ráno jsem hotovej, je mi smutno, chce se mi brečet a nechce se mi fungovat. Takže přesně to, co jsem potom zažil na vlastní kůži. Nakonec jsem dostal diagnózu - psychopatie s převažující melancholií po celý rok. A ve střešovické nemocnici s konečnou platností rozhodli, že jsem trvale neschopný vojenské služby."

Elektrošoky

Podle Rytmu života se Petr musí znovu podrobit léčbě pomocí elektrošoků. Nebylo to ovšem poprvé. "Vloni na jaře jsem se však dostal do stavu, kdy ten propad byl opravdu hluboký. Asistent Doubek v určité chvíli rozhodl, že už mi není možné pomoci jinak než nasadit elektrošoky. Na jaře jsem jich měl osm a na podzim ještě sedm. Psychiatr Honza Cimický mi říkal, že Miloš Kopecký za celý život těchto elektrošoků podstoupil tuším více než sto padesát. Asistent Doubek si velice dobře pamatuje, kdy Miloš Kopecký přišel ráno na elektrošok, pak se vyspal z narkózy a šel domů. Večer si dal panáka a šel hrát do Divadla Na Vinohradech představení." svěřil se Petr Muk před dvěma lety MF Dnes.

 

 

Muk

zdroj: AHA

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář