Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Muk: Do vzkříšeného Oceánu mě opravdu nedostanou

28. 11. 2008

Praha - Zpěvák Petr Muk odmítl návrat do kapely Oceán, kterou se rozhodli vzkřísit jeho kolegové pod názvem New Ocean.

 

 

„Mí bývalí kolegové z kapely Oceán a projektu Shalom ohlásili  po šestnácti letech návrat pod názvem New Ocean. Fámy se tak konečně proměnili ve skutečnost," prohlásil Muk ve svém tikovém prohlášení.

 

 

Třiačtyřicetiletý Muk ovšem nemá nejmenší zájem se ke kapele vracet. Sám uvedl, že pro něj návrat nemá smysl.

 

 

Kapela se poprvé objevila před třiadvaceti lety a fungovala několik let. „Byli jsme tehdy hodně mladí, zúročili jsme roky kamarádství a hudební i politické opozice," vzpomíná Muk. Tyto roky strávené v kapele považuje za velice úspěšné a nezapomenutelné.

 

 

Ovšem po úspěších přišly náhlé neshody mezi členy kapely a to především mezi ostatními členy a Petrem Mukem. Odmítali jeho nové písně a celkově vzrostlo napětí mezi všemi.

 

 

„S Petry Kučerou a Honsem jsem ovšem spolupráci nikdy nepřerušil a jejich vkladu do shalomského i mého sólového období si velice vážím," dodává zpěvák.

 

 

Podle slov úspěšného českého zpěváka čeká nyní staronovou kapelu New Ocean těžká cesta zpět na vrchol. Dopomoci k tomu má zpěvačka Jitka Charvátová, která s nimi nyní bude zpívat místo Petra.

 

 

 „Nevyhovuje mi, že využili poangličtělou verzi názvu kapely," dodává Muk s tím, že název se nehodí k pověsti kapely s nevšedními českými texty k tehdy nepochybně výjimečné muzice.

 

 

Co se týče jejich společných songů, očekává Muk, že bude vždy dotazován na nové náměty ke starým společným písním, jelikož mezi členy stále platí čtvrtinové dělení autorských a interpretačních honorářů.

 

 

„Bez mého zásadního podílu nevznikla vlastně žádná oceánská melodie," konstatuje Petr.

 

 

Proč se tedy Muk nechce vracet do kdysi úspěšné bandu? Jeho důvody jsou prosté. V současné době má totiž zpěvák velice nabitý program a je velice šťastný v Praze se svou rodinou, což by komplikovaly zkoušky s kapelou, které se konají v Českých Budějovicích.

 

 

„Mám v Praze spokojenou rodinu, spojující mé dvě starší dcery s malou Noemi a její maminkou Evou," uvedl spokojený Petr.

 

 

Své působení ale také odmítl z marketingových důvodů a jelikož mu nevyhovuje současné splnění výše uvedených lidských předpokladů a muzikantských podmínek.

 

 

"New Ocean by mohl být hudebně zajímavý i komerčně úspěšný, ale opravdový Oceán to prostě už nikdy být nemůže."

 

 

Navíc má Muk plné ruce práce se svými vlastními projekty. S rozšířeným p.m. bandem dávají dohromady nový repertoár pro příští rok a velice brzy čeká zpěváka a herce i zkoušení v roli Leoparda da Vinciho v připravovaném muzikálu Mona Lisa. „Čeká mě tam hodně práce, na kterou se už těším," uvedl herec.

 

zdroj: bleskove.aktualne.cz

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zvladneme to i bez Muka

(Petr, 3. 2. 2009 15:51)

New Ocean bude lepsi,nez Solova draha P.Muka...Ten uz nepatri k nam,my Oceanisti musime drzet pohromade!!!