Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Slavný Oceán se vrátí příští rok, Muka nahradí zpěvačka Charvátová

31. 10. 2008

    

Návrat tuzemské synthpopové legendy Oceán se stal skutečností. Kapela se rozhodla vrátit příští rok na koncertní pódia, a to i přes nesouhlas původního zpěváka Petra Muka, kterého za mikrofonem nahradí Jitka Charvátová, bývalá členka skupin Fiction a Skyline.

   

  

 

Oceán

  

  

 

 

 

 

 

Kapela také bude mít pozměněný název, a to New Ocean, potvrdil bubeník Jan Vozáry, který s kolegy - bratrem Dušanem a klávesistou Petrem Kučerou - o obnovení legendy uvažoval již delší dobu. Jediným, kdo podle něj nesouhlasil, byl Muk.

 

 

"Petr vždycky říkal, že obnovit Oceán je nereálné, a v jednom rozhovoru uvedl, že ho náš rozpad nikdy nemrzel," řekl Jan Vozáry. Dodal, že New Ocean opět naváže spolupráci s textařem Petrem Honsem, který napsal nejslavnější texty kapely.

 

 

 

V programu, který by kapela chtěla představit na letních festivalech, budou písničky starého Oceánu, skladby z repertoáru formace Fiction, nové písně i několik coververzí. O případném natáčení nové desky uvažují až příští rok."Chceme si zahrát a udělat radost lidem, kteří čekají, až znovu uslyší písničky Oceánu z pódia", uvedl Vozáry, který v současnosti spolupracuje na hudebním projektu Banana Zeros.

 

 

 

Zpěvačka Jitka Charvátová před časem s Janem Vozárym i jeho bratrem Dušanem působila ve skupině Fiction. Několik let zpívala v kapele Skyline, ze které letos v červnu odešla.

 

 

 

Ženský vokál New Ocean po vyzkoušení několika zpěváků podle Vozáryho zvolili záměrně, aby nemohl být porovnáván s charakteristickým pěveckým projevem Petra Muka.

 

 

 

 

 

 

 

 

  Fiction - "Básníci ticha"

     

  

  

  

zdroj: iDNES.cz 

   

 

  

 

    

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář